Asset Publisher Asset Publisher

NOC SÓW W NADLEŚNICTWIE BROWSK

Zapraszamy na Noc Sów do Ośrodka Edukacji Przyrodniczej w Gruszkach w dniu 24 marca 2018 r. (sobota). Zapisy już trwają, a liczba miejsc jest ograniczona!

To ogólnopolskie wydarzenie edukacyjne poświęcone nocnym łowczyniom, organizowane jest już po raz siódmy przez Ptaki Polskie. Po raz drugi Noc Sów współorganizowana jest przez Nadleśnictwo Browsk.

Jeśli chcesz poznać świat sów – nasze krajowe gatunki, dowiedzieć się o metodach ich ochrony oraz badań, to wydarzenie jest właśnie dla Ciebie!

Oprócz części kameralnej, która odbędzie się w sali Ośrodka Edukacji Przyrodniczej w Gruszkach, udamy się także w teren. Ruszymy wspólnie na nasłuchiwanie sów, podczas pory roku, kiedy większość z tych ptaków jest bardzo aktywna. Jakie gatunki sów uda nam się zaobserwować podczas spaceru, a które usłyszeć? Tego dowiecie się już  24 marca w Gruszkach! Po obserwacjach ornitologicznych zapraszamy na wspólne ognisko.

Uczestnikiem Nocy Sów może zostać KAŻDY – niezależnie od wieku, czy poziomu wiedzy przyrodniczej. Na wydarzenie można zapisać się za pomocą formularza dostępnego na stronie tutaj. Skontaktuj się z naszym Przewodnikiem, wybierając wydarzenie „Julia Melchior (Gruszki 17, Narewka)" i zgłoś swój udział. Osoby niepełnoletnie zobowiązane są do uczestnictwa pod opieką rodziców/opiekunów bądź po przedstawieniu zgody od rodziców/opiekunów, na udział w wydarzeniu. Gwarantujemy, że ta noc będzie niezapomniana!

RAMOWY PROGRAM WYDARZENIA

  • 16:30  część kameralna – przedstawienie naszych krajowych gatunków sów i metod ich ochrony
  • 17:30  wspólne oglądanie filmu o sowach
  • 18:00  sowie konkursy
  • 18:30  wyjście w teren na nasłuchiwanie i obserwację sów
  • 20:00  wspólne ognisko na „Dwornym Grądku” (kiełbaski prosimy przynieść we własnym zakresie)

 

Regulamin Nocy Sów dostępny jest w załączniku poniżej.

Pomysłodawcą i Koordynatorem Ogólnopolskim Nocy Sów jest stowarzyszenie Ptaki Polskie.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

 

            

Resources to get