Asset Publisher Asset Publisher

Leśna gwiazdka

Grudzień, czas oczekiwania na magię świąt. Nieważne czy ma się lat 5, czy 50, czy oficjalnie przyznajemy się do wiary w Niego, czy nie, wszyscy tak samo czekamy.

Niektórzy chyba bardziej niż inni. Dzieci ze Świetlicy Socjoterapeutycznej ELEOS przy ul. Doljnowskiej w Białymstoku  z pewnością wyglądają św. Mikołaja najbardziej na świecie.  Ich Święty jest ubrany w mundur leśnika. Jak co roku leśniczy Leśnictwa Rybaki- odwiedził Dzieci, przywożąc im nie tylko leśne opowieści, ale także drobne upominki. Tradycją stało się  także to, że torba ze słodyczami jest wzbogacona o upominki od Nadleśnictwa Browsk. Tym razem Leśniczy przyszedł z zagadkami. Dzieci losowały kartki z przeróżnymi wyrazami związanymi z myślistwem. Niełatwo było zgadnąć, co oznaczają wyrazy „rudel”, „patry” czy „lizawka”. Radość w oczach dzieci to bezcenny widok.   

Wzruszające to, aczkolwiek nieco smutne, tym bardziej, że  w bieżącym roku pod opieką świetlicy jest bardzo dużo dzieci w wieku przedszkolnym, nawet trzylatków. Tym bardziej cieszy nas fakt, że mogliśmy wywołać uśmiech na twarzach 35 dzieci.