Las Rysia eRysia

Las Rysia eRysia - to leśny portal przyrodniczy, adresowany do miłośników przyrody w każdym wieku. Portal oferuje naukę poprzez ciekawe gry edukacyjne, można też tu pogłębić swoją wiedzę za pomocą Leśnoteki (Multimedialnej Encyklopedii), czy zerknąć na ciekawe zdjęcia w Fotoblogu. Każdy znajdzie coś dla siebie. Zapraszamy.

Obiekty edukacyjne

Dla potrzeb edukacji na terenie Nadleśnictwa Browsk utworzono Ośrodek Edukacji Leśnej, którego głównym celem jest kształtowanie świadomości ekologicznej społeczeństwa poprzez organizowanie stałych i okresowych wystaw przyrodniczych, organizowanie zielonych szkół i innych spotkań z młodzieżą, jak również warsztatów ekologicznych dla nauczycieli, przeprowadzanie szkoleń dla różnych grup społecznych, konkursów wiedzy ekologicznej oraz opracowywanie i rozpowszechnianie materiałów informacyjnych o walorach i zagrożeniach lasów i środowiska przyrodniczego oraz roli i zadaniach PGL Lasy Państwowe.

Oferta edukacyjna

Lasy Nadleśnictwa Browsk otwierają swoje „wrota” dla miłośników przyrody o każdej porze roku. Spotkanie z przyrodą to czas upragniony dla wielu osób. Dla dzieci i młodzieży to czas oderwania się od szkoły, codziennego "kieratu", myślenia o klasówkach, zaliczeniach, egzaminach. Dla rodziców jest to okres, odpoczynku, spędzenia czasu wspólnie z dziećmi - czas dany nam na częstsze rozmowy, na wspólne przeżywanie tego, na co nie ma czasu na co dzień, w pracy, szkole. To także możliwość spacerów w gronie przyjaciół i znajomych. Czas spotkań i wytchnienia, okazja do popatrzenia, jak bije "zielone serce przyrody"...