Asset Publisher Asset Publisher

Oferta edukacyjna.

Lasy Nadleśnictwa Browsk otwierają swoje „wrota” dla miłośników przyrody o każdej porze roku. Spotkanie z przyrodą to czas upragniony dla wielu osób. Dla dzieci i młodzieży to czas oderwania się od szkoły, codziennego "kieratu", myślenia o klasówkach, zaliczeniach, egzaminach. Dla rodziców jest to okres, odpoczynku, spędzenia czasu wspólnie z dziećmi - czas dany nam na częstsze rozmowy, na wspólne przeżywanie tego, na co nie ma czasu na co dzień, w pracy, szkole. To także możliwość spacerów w gronie przyjaciół i znajomych. Czas spotkań i wytchnienia, okazja do popatrzenia, jak bije "zielone serce przyrody"...

Nadleśnictwo Browsk realizuje różnorodne formy działań edukacyjnych. Są to liczne konferencje, seminaria, szkolenia, kursy, warsztaty, narady, spotkania, ale przede wszystkim zajęcia z dziećmi i młodzieżą szkolną w ramach zielonych szkół czy lekcji w lesie. Przeprowadzane przez Nadleśnictwo zajęcia są bezpłatne. Ponieważ nie są to z założenia zwykłe lekcje, realizowane są wg starannie przygotowanych wcześniej konspektów, w których określane są szczegółowo cele i metody w zależności od tematu i wieku uczestników.

Zapraszamy, więc do wzięcia udziału w leśnej edukacji – wcześniej należy się umówić z edukatorem (co najmniej 2 tygodnie przed zajęciami).  – tel.; 85 685 83 44.

 

resources-to-get